Ana Sayfa Microsoft Office 365 Microsoft Teams Exploratory Lisansı nedir?

Microsoft Teams Exploratory Lisansı nedir?

0
Microsoft Teams Exploratory Lisansı nedir?

Merhabalar,

Bu makalede “Teams Exploratory” lisansını inceleyeceğiz.

Microsoft öncesinde “Commercial Cloud” olarak isimlerdiği ancak şuanda “Teams Exploratory” lisansı olarak ismini güncellediği lisans tipinden müşterilere 100 adet ücretsiz lisans vermişti.

Teams Exploratory lisansı şuanda dünya genelinde süre gelen Covid-19 salgınından dolayı birçok firmanın uzaktan çalışmaya başlamasının ardından kullanıcılarına sunulan ücretsiz bir lisanstır.

Tabiki bu lisansın içerisine baktığınızda birçok kullanıcıda bitiş tarihi 2083 olarak görüntüleniyor ancak kullanıcıların bir kısmıda herhangi bir bitiş tarihi görüntüleyemiyor. Bundan dolayı bu lisansı kullanırken Microsoft’un isteği zaman geri çekebileceğini unutmayalım. 😊

Microsoft bu lisanslama yapısını çıkarttıktan sonra daha büyük yapısı olan müşterileri için 3000 adet olarak şekilde Teams Commercial lisansını çıkarttı ve bu lisansı kullanıcılar bağlı oldukları bayilerden talep edebilmektedirler.

Dilerseniz şimdi ürün içeriklerine geçelim.

Yukarıdaki listede görüntüleyebilceginiz gibi Microsoft bu Lisans içerisinde Exchange online , Sharepoint ve diğer online hizmetlerin bir çoğunu eklemiş durumda.

Merak edilen önemli sorulardan biri bu paket içerisinde bulunun Exchange Online Plan 1 ve Sharepoint lisanslarının deneme sürümü olmasına ragmen aynı özellikleri kapsayıp kapmasadıgı oluyor.

Burada size güzel haber verebilirim EOP1 ürününü 50gb olarak kullanabilirsiniz ve SharePoint lisansını  haklarını ve tabiki Teams uygulamasını firma özelinde kullanabileceksiniz.

Şuanda aktif bir şekilde bir çok firma bu paketi kullanıyor tabiki ancak özellikle belirtmek isterimki daha önceden bir mail lisansınız yok ise ve Teams Exploratory lisansı ile kullanıcılarınıza bu hizmeti sağlıyorsanız Microsoft’un paketi geri çekmesi durumunda sorunlar yaşayabilirsiniz.

Bu makalemizde Teams Exploratory lisansını incelemiş ve içeriklerini ögrenmiş olduk.

Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkürler.